Září 2015

Úryvek II

29. září 2015 v 17:57 | Avannea |  Úryvky
Další krátký úryvek. Na tenhle úryvek jsem po asi necelém roce narazila dnes. Pamatuji si, jak jsem ho psala v hodině němčiny do sešitu a pak ho doma přepisovala do Wordu. Ne, nepsala jsem to tajně, měli jsme vlný konec hodiny Mrkající


Sonea - Recenze

22. září 2015 v 18:23 | Avannea |  Recenze
Autor: Trudi Canavan
Ilustrátor: ---------
Překlad: Iveta Chadimová
Počet stran: 383
Vazba: vázaná - pevná
Žánr: fantasy
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Zoner Press
Koupit můžete zde


Anotace: Rok co rok se čarodějové ze Společenství vydávají očistit ulice Imardinu od tuláků, darebáků a různých jiných ničemů. Mistři magických oborů jsou přesvědčeni, že se jim nikdo a nic nedokáže postavit. Jenže to se mýlí. Křivdy a příkoří, které se dějí jí i jejím blízkým, Soneu rozčílí a ona pak ve vzteku mrští proti ochrannému štítu čarodějů kamenem. Zloba a zášť probudí v mladé dívce z ulice magické schopnosti. K údivu všech okolostojících kámen kouzelnou bariérou proletí a jednoho z mágů srazí k zemi.
Nejhorší noční můra Společenství se stává skutečností. Někde v ulicích se volně pohybuje nevycvičená čarodějka. Je třeba ji najít a zneškodnit, a to rychle. Dřív, než se její síly nekontrolovaně uvolní a zahubí nejen ji, ale přivodí zkázu celého města.

Druhá generace - Recenze

20. září 2015 v 14:15 | Avannea |  Recenze
Autor: Magaret Weis a Tracy Hickman
Ilustrátor: ---------
Překlad: Kateřina Niklová a Dagmar Krafková
Počet stran: 374
Vazba brož.
Žánr: fantasy
Rok vydání: 2007
Nakladatelství: FANTOM Print
Koupit můžete zde

Anotace: Před mnoha lety vyprávěli Margaret Weis a Tracy Hickman příběh o tom, jak Hrdinové kopí bojovali za záchranu světa, který se propadal do temnot, za navrácení rovnováhy dobra a zla. Válku vyhráli. Na Krynn se vrátil mír. Z Hrdinů kopí se stala legenda. Řeka času plynula. Hrdinové snili o tom, že na řece najdou bezpečný přístav. Ale rovnováha věčné moci se neustále přesouvá a mění. Královna temnot byla poražena, ale ne zničena. Je mocná a lidé jsou slabí. Zapomínají na to, co se naučili, nebo prostě zavírají oči. Řeka burácí a je čím dál nebezpečnější. Ale nebudou to Hrdinové kopí, kdo se vrhne do rozbouřených vod blížící se války. Jejich čas pominul a příběhy skončily. Je načase, aby budoucnost převzali do rukou mladší a silnější. Nastal čas předat meč - nebo hůl - Hrdinům druhé generace. Nebo těm, kdo přivodí jejich pád.

Úrvek I

20. září 2015 v 9:51 | Avannea |  Úryvky
Otevřena nová rubrika! Nejdřív jsem se rozhodovala jestli to napsat samostatně do infa, ale nakonec jsem se rozhodla, že ne, že to dám rovnou do prvního článku do této rubriky. Možná jste si všimli, že jde o rubriku -úryvky- , kterou najdete v šuplíku povídek. Sem budu dávat různě dlouhé úryvky mých příběhů, ať už nových nebo starých. Některé nemají pokračování, jiné jsou částí delšího příběhu. Takže pokud se vám bude úryvek líbit, napište mi to a já sem klidně dám další pokračování - pokud tedy je :) Vždy vám to napíšu na konec článku. V celém článku na vás čeká první úryvek a na jeho konci tedy v jakém je stavu - pochopíte :)


Čarodějčina píseň

17. září 2015 v 15:19 | Avannea |  Poezie
Ahojky, tak po dlouhé době je tu zase něco do rubriky poezie. Tohle jsem sepsala nedávno k jednomu mému příběhu. Je to krátká písnička k textu tak nevím zda pochopíte její pravý smysl, ale kdo ví.