Druhá generace - Recenze

20. září 2015 v 14:15 | Avannea |  Recenze
Autor: Magaret Weis a Tracy Hickman
Ilustrátor: ---------
Překlad: Kateřina Niklová a Dagmar Krafková
Počet stran: 374
Vazba brož.
Žánr: fantasy
Rok vydání: 2007
Nakladatelství: FANTOM Print
Koupit můžete zde

Anotace: Před mnoha lety vyprávěli Margaret Weis a Tracy Hickman příběh o tom, jak Hrdinové kopí bojovali za záchranu světa, který se propadal do temnot, za navrácení rovnováhy dobra a zla. Válku vyhráli. Na Krynn se vrátil mír. Z Hrdinů kopí se stala legenda. Řeka času plynula. Hrdinové snili o tom, že na řece najdou bezpečný přístav. Ale rovnováha věčné moci se neustále přesouvá a mění. Královna temnot byla poražena, ale ne zničena. Je mocná a lidé jsou slabí. Zapomínají na to, co se naučili, nebo prostě zavírají oči. Řeka burácí a je čím dál nebezpečnější. Ale nebudou to Hrdinové kopí, kdo se vrhne do rozbouřených vod blížící se války. Jejich čas pominul a příběhy skončily. Je načase, aby budoucnost převzali do rukou mladší a silnější. Nastal čas předat meč - nebo hůl - Hrdinům druhé generace. Nebo těm, kdo přivodí jejich pád.


Moje hodnocení: Jelikož miluju knihy od těchto autorů, knihu jsem si přečetla velmi ráda. Malá písmenka mi vůbec nevadila. Příběh je chytlavý a dobře čtivý jako např. Eragon a já mohu jen vřele doporučit.

Ukázka z knihy: V Ansalonu nastal podzim a dorazil také do Útěšína. Karamon říkal, že listí řásníků ještě nikdy nebylo tak krásné - rudá zářila jasněji než oheň a zlatá jiskřila víc než nově vyražená mince z Palantasu. Tika, Karamonova žena, souhlasila. Takové barvy v Útěšíně nikdy dřív nespatřila.
A když vyšel ven z hostince, aby přinesl další soudek hnědého piva, Tika potřásla hlavou a zasmála se.
"Karamon říká každý rok totéž. Listy jsou barevnější a krásnější než minulý rok. Pokaždé to samé."
Hosté se smáli spolu s ní a někteří velkého muže škádlili, když se vrátil zpátky do hostince s těžkým soudkem piva na zádech.
"Tento rok je listí trochu moc hnědé," poznamenal jeden smutně.
"Usychá," řekl jiný.
"Jo, opadává moc brzo, ještě než úplně změní barvu," dodal další.
Karamon žasl. Rozhodně jejich tvrzení odmítl, a dokonce vytáhl protestující muže na verandu a strčil jim do tváří větev s lisím, aby je přesvědčil.
Hosté, dlouholetí usedlíci v Útěšíně, přiznali, že má pravdu. Lisí ještě nikdy nevypadalo tak nádherně. Karamon se zatvářil spokojeně, jako by ho sám namaloval, odvedl hosty zpět dovnitř a pohostil je pivem zdarma jako každý rok.
V hostinci Poslední domov bylo toho podzimu obzvlášť rušno. Karamon by to rád připsal na vrub listí; v těchto dnech relativního míru se mnoho poutníků vydávalo do Útěšína, aby spatřilo nádherné řásníky, které rostly jen zde a nikde jinde na Krynnu (i přes tvrzení jistých žárlivých měst, jejichž jména nebudeme zmiňovat).
Ale dokonce i Karamon musel souhlasit s praktičtěji myslící Tikou. Hosty sem lákala spíše nadcházející Konkláve čardějů než listí - ať už bylo jakkoli krásné.
Konkláve čarodějů se na Krynnu pořádala neravidelně a jen tehdy, když se nejvyšší mágové všech tří řádů - bílého, rudého a černého - shodli na tom, že je nutné, aby se všichni sešli a promluvili si o záležitostech magie.
Mágové z celého Ansalonu putovali do Věže Žďárské cesty, aby se Konkláve zúčastnili. Pozváni byli také jedinci takzvaných Šedokamových národů, které sice nepoužívaly magii, ale vytvářely různé magické předměty a artefakty. Mezi ctihodné hosty patřilo několik trpaslíků. Dorazila i skupina gnómů s nákresy a doufala, že čaroděje přiměje, aby je přijali. A samozřejmě se objevila také spousta šotků, které sice taktně, ale rozhodně odmítli vpustit za hranice.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Camilla Říhová Camilla Říhová | Web | 21. září 2015 v 19:06 | Reagovat

Úchvatný blog...
Dala jsem hlásek :)
Tvá recenze se mi líbí, je přehledná a není přehnaná, jako mívají jiní :)
Já osobně jsem recenzi nikdy nepsala, ale když se mi něco líbí- teď myslím tvůj článek- tak proč to neříct? :)
Co se týče knihy, tak mě moc nezaujala, ale každému se líbí něco jiného a tak to podle mého správné :)

Těším se na tvoje další články a zase mě tu očekávej! ;) Né, že mi zakážeš sem chodit, to bych byla pak smutná :D
Tak ať se daří! ;)

2 Avannea Avannea | Web | 21. září 2015 v 19:10 | Reagovat

[1]: Děkuji :) Je potěšující vidět tady někoho nového :D (tedy pokud jsi sem nechodila už dřív) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama