Život bez kouzel

19. listopadu 2015 v 19:49 | Avannea |  Téma týdne
Tak jsem se zase rozhodla napsat něco k tématu týdne ;)


Ten den se nebe zatáhlo temnými mraky, zvedl se vítr a oblohu začaly křižovat blesky. Rozzuřila se taková bouře, jakou v Tee ještě nezažili. Lidé s křikem vbíhali do chalup a zamykali dveře s modlitbami na rtech. Bouře byla prudká, intenzivní a odezněla stejně rychle jako přišla. Něco se ale změnilo.
Katarin byla ještě mladá, když se to stalo, ale pamatovala si ten den jako by to bylo včera. Vzpomínala, jak sloužící pobíhali po univerzitě a uzavírali okna a zamykali vchodové dveře. Nikdo nesměl ven. Seděla v prázdné učebně, tichým společníkem jí byla pouze jedna dohořívající svíčka. Rukou si podpírala hlavu, zírala do tlusté knihy kouzel a snažila se nevnímat bouři za okny. Hřmělo, dešťové kapky ťukaly do okenních tabulí a silný vichr cloumal s těmi, které nebyly dobře připevněné a hvízdal v komínech. To všechno rozptylovalo její soustředění. Nakonec to vzdala a knihu zaklapla. Ze stránek se zvedl obláček prachu, který rozvířila rukou. Vstala a přešla s knihou v podpaží na druhý konec rozlehlé učebny, kde jí vrátila do police. Potom se otočila a zamířila ven z učebny. Cestou její pohled zabloudil k oknu.
Milovala déšť a štvalo jí, že nesmí ven. Byla si však vědoma nebezpečí, které by jí tam venku hrozilo. Najednou oblohu rozzářila bílá záře, která osvětlila i ta nejtemnější zákoutí univerzity. Se září přišla i jakási vlna neznámé, ale už na první dotek negativní energie. Jakmile jí zasáhla, mladá čarodějka ztratila rovnováhu a spadla na zem. Vykřikla a začala se svíjet v bolestech. Energie zaútočila na její nitro. Zavrtávala se jí hluboko do duše, napínala nervy k prasknutí a snažila se rozdrtit každou buňku v jejím těle. Nemohla se vůbec pohnout a jen tiše sténala. Když záře zhasla, svíravá bolest odezněla a ještě více se setmělo. Bouře skončila, ale něco se změnilo.
Katarin se zády opřela o studenou kmennou zeď a ztěžka se postavila na nohy. Hruď se jí prudce zdvihala, v rozšířených zorničkách se jí mihotal osamělý plamen svíčky a drobné bílé převalující se chomáčky. Ano. Tak by se to dalo popsat. Cítila se prázdná. Jakoby byla vypitý džbán. Zalovila ve svém nitru po magii, aby mohla osvětlit místnost, ale nenašla nic. Ponořila se hlouběji do svého nitra, ale jediné co se jí vybavilo byla bílá barva a nesnesitelná bolest. Její magie byla pryč.
S tímto příšerným zjištěním vyklopýtala z učebny. Na chodbě se stejně jako ona zmateně rozhlíželi všichni ostatní čarodějové a čarodějky. Všichni se zmateně ptali, co se stalo. A i když si nikdo nebyl jistý, jedno bylo jasné: Jejich magie byla pryč. Na důkaz toho na univerzitě pomalu uhasla magická světla a celá budova se pomalu ponořila do tmy.
Lidé po celé Tee se zmateně zastavovali na ulicích a vzhlíželi k lampám, ve kterých hořel magický oheň, který nyní zhasínal. Ptali se svých sousedů, co se to děje, ale nikdo nebyl schopný to vysvětlit. Nikdo nevěděl. Ani samotní čarodějové nevěděli vysvětlit co se stalo. A tak jen krčily rameny a stejně jako ostatní nevěřícně sledovaly další a další zhasínající magické ohně, které odnepaměti osvětlovaly zemi.
Během pár hodin se celá Tee ponořila do neproniknutelné tmy a lidé, kteří byli celý život zvyklí žít s magií po boku, se museli začít učit žít zcela nový život. Život ve kterém nedostanou nic bez námahy. Život bez kouzel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 19. listopadu 2015 v 21:31 | Reagovat

Páni, to zní jako dobrý začátek knihy :)

2 blogbyklaris blogbyklaris | 20. listopadu 2015 v 14:58 | Reagovat

Wow, skvělé! :) souhlasím s all-is-magic. Z toho by klidně mohla být kniha! :)

3 Avannea Avannea | Web | 21. listopadu 2015 v 14:26 | Reagovat

[1]:,[2]:: Děkuju :)

4 Ki Ki | E-mail | Web | 21. listopadu 2015 v 17:18 | Reagovat

Musím říct, že tenhle nápad se mi líbí. Já bych ho klidně nechala jen jako povídku, je to takhle víc než dostačující, ovšem neříkám, že kdyby to byl začátek knihy, je to špatně! xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama