První - Recenze

18. prosince 2015 v 19:49 | Avannea |  Recenze
Konečně po dlouhé době opět recenze ;D
Autor: Kiera Cassová
Ilustrátor: ---------
Překlad: Jana Doležalová-Montorio
Počet stran: 312
Vazba: pevná s přebalem
Žánr: pro dívky
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: CooBoo
Koupit můžete zde

Anotace: Když byla America vybrána, aby soutěžila o korunu i srdce prince Maxona, nikdy se jí nesnilo, že by se právě ona mohla stát královnou. Ale jak se soutěž blíží ke konci a hrozby mimo palác jsou větší a větší, uvědomuje si, kolik toho může ztratit - a jak moc bude muset bojovat o budoucnost, o kterou doopravdy stojí.


Moje hodnocení: Na tento poslední díl trilogie Selekce jsem čekala vážně dlouho a když jsme konečně jeli do knihkupectví, byly mezi několika dalšími knihami, které jsem měla v merku. Mamča mi dovolila vybrat si jednu z těch knížek teď a zbytek až na Vánoce. Neváhala jsem a vybrala si První ;D Za chvíli jsem jí měla přečtenou a z krásného příběhu jsem byla opět potřetí zcela rozčarována xD Můžu jen vřele doporučit ;D

Ukázka z knihy: Tentokrát jsme byly ve Velkém sálu a trpěly při další lekci etikety, když okny proletěly cihly. Elise okamžitě skočila na zem a s fňukáním se začala plazit k postranním dveřím. Celesta se zapištěním vyrazila k zadní stěně místnosti, přičemž jen taktak unikla spršce roztříštěného skla. Kriss mě popadla za nadloktí a společně jsme se rozběhly k východu.
"Honem, dámy!" zakřičela Silvia.
Do vteřiny se u oken seřadily stráže a spustily palbu, jejíž zvuk mi hřměl při útěku v uších. Na tom, jestli rebelové útočí kameny či nebezpečnými zbraněmi, už nezáleželo. I ta nejmenší agrese vůči paláci byla trestaná smrtí. S útoky už nikdo neměl trpělivost.
"Nesnáším běh na podpatcích," bručela Kriss s dlouhou sukní přehozenou přes ruku a s očima upřenýma na konec chodby.
"Jedna z nás si na to bude muset zvyknout," poznamenala zadýchaně Celesta.
Zakoulela jsem očima. "Jestli to budu já, budu nosit každý den jen tenisky. Tohle mě už nebaví."
"Mlčte a utíkejte!" zaječela Silvia.
"Kudy se dostaneme dolů?" strachovala se Elise.
"A co Maxon?" funěla Kriss.
Silvia neodpověděla. Jak jsme za ní pospíchaly bludištěm chodeb a hledaly cestu do sklepení, míjely jsme v protisměru nekonečný proud strážců. Opravdu jsem obdivovala a žasla jsem nad jejich odvahou běžet kvůli ochraně druhých do nebezpečí.
Muži v uniformách ženoucí se kolem nás byli naprosto nerozlišitelní jeden od druhého, dokud jsem se pohledem nesetkala s povědomýma zelenýma očima. Na Aspenovi nebyl znát ani strach ani nervozita. Stál před ním problém a on ho musel vyřešit. Takový prostě byl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama