Meče a Temná magie - Recenze

15. února 2016 v 10:34 | Avannea |  Recenze
Po dlouhé době zase nějaká ta recenze ;)

Autor: Lou Anders, Jonathan Strahan
Ilustrátor (obálky): Ken Kelly
Počet stran: 424
Vazba: paperback
Žánr: fantasy
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: Laser
Koupit můžete zde

Anotace: Sborník fantasy příběhů
Sedmnáct dosud nevydaných příběhů meče a magie z pera starých a nových mistrů
Elrik... Černá legie... Majipoor. Roky tato jména uchvacovala srdce generací čtenářů a reprezentovala žánr meč a magie. A nyní se někteří z nejznámějších a nejúspěšnějších fantasy autorů rozhodli spolu s talentovanými nástupci napsat úplně nové příběhy. A tak se vedle hrdinů a světů dobře známých představí i řada postav a zemí dosud nikdy neviděných. Jde o příběhy možná drobné, zároveň nebude nouze o svižnou akci, drsné násilí, nelítostné netvory a úžasné poklady. Chybět ovšem nebudou ani krvavé souboje s mečem a dalšími zbraněmi. Žádný milovník meče a magie by si neměl nechat ujít antologii desetiletí, literární posvícení, které přijala s nadšením nejen kritika, ale i celé zástupy čtenářů.
Představí se vám: Steven Erikson, C. J. Cherryhová, Glen Cook, James Enge, Joe Abercrombie, Tim Lebbon, Greg Keyes, Caitlin R. Kiernanová, Scott Lynch, Bill Willingham. Gene Wolfe, Tanith Leeová, Michael Moorcock, Michael Shea, Garth Nix, K. J. Parkerová, Robert Silverberg

Antologie MEČE A TEMNÁ MAGIE je fantastickou žánrovou událostí sestavenou dvojicí předních světových editorů.


Moje hodnocení: Byl to první soubor povídek, který jsme si pořídila a byla jsem naprosto spokojená ;D Některé povídky mi přišly trošku zdlouhavější, jiné jsem naopak zhltala jedním dechem a bažila jsem po pokračování... Vřele doporučuji všem milovníkům fantasy a výše uvedených autorů ;)

Ukázka z knihy: (jelikož jde o soubor povídek, dám sem kousek z jedné povídky, která se mě osobně velmi líbila - bylo jich víc, ale ukázka je ukázka jedné věci ;)
Tato ukázka je z povídky: Příhodný dárek pro čarodějnou loutku
"Já vím, já vím," zamručel sir Hereward. "Jak se ta stvůra jmenuje? Nebo mám říct jen 'Přivolaný nepříteli'?"
Pan Fitz upřel na pergamen dlouhý pohled. Svýma malovanýma očima viděl mnohem víc věcí, než kolik jich zprostředkovával lidský zrak, jak na tomto světě, tak mimo něj.
"Hypgrix Druhý."
"Dobře."
Než sir Hereward podržel mandoru vysoko nad pergamenem, uchopil šavli a položil ji pro všechny případy na postel. Potom promluvil, a slova se nesla jako vždy, důvěrně známá a silná, a jemu i panu Fitzovi každým slovem jasněly symboly na páskách.
"Ve jménu Rady Úmluvy pro bezpečnější svět, na základě zmocnění uděleného Třemi říšemi, Sedmi královstvími, Palatínskou vládou, Jessarskou republikou a Čtyřiceti menšími dominii se prohlašujeme za pověřence Rady. V bůžkovi, projevujícím se v tomto jerreckém pergamenu, poznáváme Hypgrixe Druhého, bytost podle Úmluvy na indexu. V důsledku toho uvedeného bůžka a všechny, kdož mu pomáhají, považujeme za nepřátele Světa a Rada nás zplnomocňuje, abychom vykonali veškeré nutné úkony k zapuzení, zahnání či zničení uvedeného bůžka."
Pan Fitz při slově "bůžka" rozlomil pečetě, a zatímco se bytost uvnitř vzedmula jako dým a začala se slévat do něčeho, co připomínalo maso, sir Hereward ji udeřil mandorou. Netvor i nástroj se okamžitě proměnili v prach, pan Fitz pokynul rukou, prach vyvanul z okna a zmizel.
Sir Hereward sykl, když usedl zpátky na postel, a pohlédl na pana Fitze.
"A teď mi povězte," řekl, "proč jste celý od soli?"
"Od soli?" podivil se pan Fitz. "To není sůl, to je kostní moučka a křída. Provádím výkop v hrobě jistých starobylých, nezměrných bytostí. Je to nadmíru zajímavé. I když samozřejmě ne tak vzrušující jako vaše četba."
"Možná ne," odpověděl sir Hereward. Natáhl se na posteli a ukázal na podlouhlou dřevěnou bedýnku, který ležela na zemi vedle sedlové brašny. "Kdybyste si při kopání mohl vyhradit chvilku, co byste řekl na partičku Králů a šašků?"
Dýňovitá hlava pana Fitze se pomalu otočila na směšně tenkém krku a modrýma očima se zadívala do tváře sira Herewarda.
"Tak brzy po vaší poslední prohře? Jste průhledný, sire Herewarde, a pochybuji, že byste přišel na nějakou skutečně účelnou taktiku. Vždycky vyhraje ten lepší hráč."
"Uvidíme," opáčil sir Hereward.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama