Červen 2016

Recenze: Královna Tearlingu

25. června 2016 v 11:37 | Avannea |  Recenze

Kralovna Tearlingu

v originále: The Queen of the Tearling

Autor: Erika Johansenová
Překlad: Veronika Volhejnová
Počet stran: 432
Vazba: brožovaná
Žánr: román, sci-fi, fantasy
Rok vydání: 2014
Nakladatelství: Yoli
Série: trilogie
Koupit můžete zde

Anotace: Fascinující fantasy příběh dlouho ztracené královny, její nejisté a nebezpečné cesty na trůn a přátelství i hlubších vztahů, které vznikají, když se temné nadpřirozené síly snaží zničit poslední zbytky dobrých, spravedlivých a věrných.

Hodnocení: Když jsem na stránkách Neoluxoru hledala nějakou knihu, kterou bych si pořídila, Královna Tearlingu mě zaujala téměř okamžitě. Pořídila jsem si ji ale až teď.
Ihned po první stránce mě styl psaní zaujal a text mi doslova plynul před očima. Bohužel mě z klidného čtení neustále, a to po celou knihu, vytrhávaly neuvěřitelné chyby v oblasti korektury. Ještě bych pochopila sem tam nějaký ten překlep, ale nevyskloňované slovo po překladu ve tvaru např. "...voda, který..." už opravdu bije do očí a nenchává mě klidnou. Ale pokud si knihu skutečně chcete přečíst, tak se to dá vydržet až do konce (i když u mě to bylo jen s opravdu velkým vypětím sil a velmi přimhouřenýma - skoro zavřenýma - očima)
Kromě chyb v textu mi při čtení tak trochu vadily moderní názvy a modernější věci, které se v příběhu objevily, ale chápu, že je to součástí světa, kde se příběh odehrává a proto to nijak víc rozebírat nebudu; jen jsem to zmínila.
Od Eriky Johansenové byla tohle první kniha, kterou jsem si pořídila a poutavým dějem, svižnými dialogy, které nenudí a není to žádné nesmyslné plácání okolo, ale přímo řešení jádra věci, stylem psaní a zajímavými charaktery postav mě uchvátila. S prvním dílem jsem si pořídila rovnou i druhý díl a už ho mám rozečtený - bojím se jen co za hrůzné to věci v češtině tam na mě bude čekat.
Za chyby téměř na každé stránce, které byly opravdu velmi otravné, musím bohužel strhnout nějaké body, ale Královna Tearlingu si ode mě nakonec vysloužila 8,5 hvězdiček.

- co se obrázku této a následujících recenzí týče, doufám, že nevadí, že jsem se tak trochu víc inspirovala od Azreel Black;
kdyby ano, napiš mi a já to změním -

Oblíbené

23. června 2016 v 16:00 | Avannea

SEZNAM MÝCH OBLÍBENÝCH BLOGŮ A STRÁNEK

(seznam budu průběžně aktualizovat)Novinky

23. června 2016 v 15:54 | Avannea

NOVINKY