Srpen 2016

Recenze: Dragon Age – Ukradený trůn

26. srpna 2016 v 15:47 | Avannea |  Recenze

Dragon Age - Ukradený trůn

v originále: Dragon Age - The Stolen Throne

Autor: David Gaider
Překlad: Jakub Mařík
Počet stran: 320
Vazba: brožovaná
Žánr: román, sci-fi, fantasy
Rok vydání: 2009 (vydání originálu r. 2007)
Nakladatelství: Fantom Print
Série: pentalogie
Papírovou podobu můžete koupit zde
Jako e-knihu můžete koupit zde


Anotace: Když je zrazena a zákeřně zavražděna Moira, Marikova matka, je mladý následník trůnu donucen ujmout se nové role. Pronásledován orlesiánci, obklopen špiony a zrádci, podceňován vlastními lidmi pro své mládí a nezkušenost, se staví do čela armády rebelů. Jak skončí Marikova cesta za právoplatným dědictvím? Pomstí smrt své matky? Získá zpět ukradený trůn?

Ukradený trůn potěší příznice klasické fantasy, které by jinak příslušnost knihy k hernímu světu mohla odrazovat. Děj je totiž zasazen před události ze hry samotné, takže její znalost není vůbec nutná. Milovníci fantasy tak získají mimořádně čtivý, akcí nabitý příběh a fanoušci hry se ještě dozvědí něco navíc o fascinujícím světě Dragon Age.

Hodnocení: Strašně dlouho jsem si přála si Ukradený trůn přečíst. Pak jsem na něj náhodou narazila v knihovničce strejdy a rozhodně nelituji toho, že jsem po ní sáhla :) Ukradený trůn se odehrává ve světě Dragon Age, pojednává o mladičkém princi Marikovi, který se snaží získat zpět svůj trůn, který mu byl neprávem odepřen (ano, možná trochu moc cituji anotaci :D), doprovází ho - pro hráče Dragon Age: Origins/Prameny známý Loghain. Pro hráče je tedy možné lépe Loghaina pochopit, poznat jeho podstatu v mládí, i když přiznám se, mě to nepřesvědčilo k tomu mít ho ráda a stejnak ho vždy pošlu na popravčí špalek :D Ale to jsem odbočila.
Kniha je samozřejmě i pro nefanoušky RPG Dragon Age, je to skvělý fantasy příběh, který dokáže pohltit každého milovníka fantasy ;) Vřele doporučuji.
Co se obálky týče, perfektně tématická, na první pohled určitě zaujme.
Gramatika v knize nepokulhávala, nenarazila jsem na téměř žádné chyby či překlepy - ne tak, jako u Královny Tearlingu.
Příběh jinak chytlavý, jak jsem již psala jak pro nehráče DA, tak pro hráče, kteří mohou poodhalit minulost Thedasu (v tomto případě Fereldenu) a známých postav. Já osobně knihu hodnotím velmi dobře, a jelikož jsem velký fanoušek Dragon Age, musím dát 10 hvězdiček, i kdybych nechtěla :D Těším se až si přečtu i ostatní čtyři díly.

Zlodějka - Kapitola 3, část 1.

26. srpna 2016 v 10:44 | Avannea |  Zlodějka

KAPITOLA 3, část 1.

Zlodějka - Kapitola 2, část 2.

18. srpna 2016 v 9:05 | Avannea |  Zlodějka
Tak po dlouhé době je tu konec 2.kapitoly ;)
Užijte si ho.

KAPITOLA 2, ČÁST 2.